Відмінний спосіб перемогти нудьгу, якщо не брати до уваги поїздку на Азовське або Чорне море, – це спланувати ландшафтний дизайн, щоб поліпшити свої враження, коли настане більш холодна погода.
Додаючи структури в свій ландшафт, такі як альтанки або перголи, ви можете розширити свій житловий простір на відкритому повітрі і тим самим максимально збільшити кількість часу, який ви можете проводити на вулиці.
Говорячи про альтанки і перголи, важливо відзначити, що у цих конструкцій багато відмінностей. У міру того, як ви дізнаєтеся більше про їх унікальні характеристики, ви краще зрозумієте, який з них підходить саме вам.

Чим же вони відрізняються?

Альтанка як і пергола – це перш за все місце для відпочинку, що дозволяє одночасно перебувати на відкритому повітрі, але під дахом, в тіні. Існують ключові відмінності в структурі, ступенях захищеності і використанні.

Пергола

Перголи можуть покривати частину або всі патіо і зазвичай мають прямокутну форму з чотирма стійками, що підтримують дах. Гратчастий дах альтанок забезпечує півтінь, дозволяючи при цьому потрапляти прямим сонячним промінням на людей, відпочиваючих у них.

Ви можете застосувати різні практичні підходи, наприклад, встановивши висувну шторку, яка буде забезпечувати більше сонячного світла в помірні дні або більше укриття в спекотні чи дощові дні.

Інший варіант – замість цього виростити живий навіс з гліцинії, щоб він нагадував італійську віллу. Ця виноградна лоза швидко зростає – до 10 метрів за вегетаційний період – і виробляє бризки блідо-бузкових квітів з прекрасним ароматом. Також можна розвісити на балках кімнатні квіти. Альтанки ідеально підходять для вечірок в саду або просто відпочити і розслабитися ввечері з сиром і вином.

Отже, якщо вам потрібна зовнішня конструкція, яка природним чином поєднується з дизайном вашого заднього двору, подумайте про перголу.

Альтанки

На відміну від перголи, альтанка має повноцінний дах, що забезпечує повний захист від сонця і дощу. Вона також має тенденцію виглядати «по-багатому». Альтанки можуть бути додані до вже існуючих поверхів, що буде забезпечувати кращий вигляд на околиці.
У той час перголи мають відкриті сторони, до яких ви можете додати екрани, щоб забезпечити додаткове укриття, або поставити скло.
Може бути більш продумана альтанка з дверима і стінами, проте краще, коли сторони відкриті.
Альтанки відмінно підходять для весіль і задушевних посиденьок. Часто вони схожі за стилем на присадибну ділянку або будинок.
Чи шукаєте ви укриття від літнього дощу або п’єте чай з друзями, це спорудження привнесе в ваш двір відчуття комфорту, величі.

  • Практичність

Логістика вашої альтанки або перголи
Вибір декоративної затишної альтанки або елегантної ненав’язливої перголи – справа не тільки смаку, але і практичності.

  • Матеріал і вартість

Альтанки, як правило, дорожче, оскільки вони більш складні і мають велику структуру, ніж перголи.
Матеріал також впливає на загальну вартість. Обидві конструкції можуть бути виготовлені з найрізноманітніших матеріалів, від металу до дерева і вінілу. Важливо використовувати міцні матеріали, які підходять до нашої української погоди.

  • Розміщення

Якщо вам потрібна альтанка з кучерявою лозою або підвісні горщики з квітами, потрібно враховувати яке сонячне світло потрібно цим рослинам?
Також враховуйте вид з конструкції, а також те, як її розміщення впливає на естетику двору або саду. Ви можете розмістити перголу поруч з басейном або квітником, щоб вона природним чином вписувалася в навколишній пейзаж. А ваша альтанка повинна бути розташована так, щоб приковувати погляд.

Пергола може бути продовженням будинку, а також з’єднувати дві будівлі або пішохідні доріжки в порівнянні з альтанкою, яка являє собою скоріше окрему конструкцію.